Kolorowanki są dla dzieci jedną z najprostszych i najprzyjemniejszych form aktywności. Poza świetną zabawą, kolorowanki to także źródło korzyści dla rozwoju umysłowego i ruchowego dziecka. Przede wszystkim, kolorowanie pomaga rozwijać wyobraźnię, kreatywność oraz zachęca do przelewania własnych pomysłów na papier.

Poza tym, kolorowanki pomagają dzieciom koncentrować uwagę na jednej rzeczy. Jest to naturalne, że dziecko interesuje się wszystkim wokół i szybko traci zainteresowanie powtarzalnymi czynnościami. Jeśli jednak dostarczysz maluchowi malowanki o ciekawej tematyce, jest szansa, że zostanie przy tym zajęciu na dłużej!

Dzięki kolorowankom dziecko uczy się także wyrażać swoje emocje, radzić sobie ze stresem oraz relaksować. Idealnym materiałem do wyciszenia są kolorowanki antystresowe - mandale.

Przygotowane przez nas kolorowanki dla dzieci do druku stanowią doskonałą okazję do wspólnej zabawy. Tematyka obrazków obejmuje szkołę, święta - zarówno Wielkanocne, jak i Bożego Narodzenia, letnie krajobrazy oraz bardzo rozwijające kolorowanki po numerach i zabawę z zakodowanymi kolorami.

Wydrukuj darmowe szablony i ciesz się kolorową zabawą przez długie godziny!

Chcesz wydrukować darmowe łamigłówki, gry i zabawy z Sali Gier? To proste! Wybierz interesujący Cię szablon. Następnie naciśnij ikonkę „Drukuj”. Potem wybierz format papieru A4 (zazwyczaj jest ustawiony domyślnie) oraz orientację poziomą. Gotowe! Miłej zabawy!

Sala gier to serwis, na którym znajdziesz wiele ciekawych i edukacyjnych materiałów do wydrukowania. Są tu przeróżne kolorowanki, łamigłówki, rebusy i wiele innych zabaw dla dzieci. Nasz serwis z zabawami podzieliliśmy na kategorie. Dzięki nim łatwo znajdziesz coś ciekawego dla siebie lub swoich pociech. Każdy obrazek możesz od razu wydrukować lub pobrać na swój dysk. Dla osób, które lubią gry przygotowałem ich kilka tutaj.

Uwaga! W niektórych z gier poukrywałem kody rabatowe na zamienniki tuszów i tonerów w sklepie internetowym drtusz.pl

Spodobały Ci się nasze łamigłówki i kolorowanki? Podaj je dalej! W dodatku zupełnie za darmo! Udostępnianie naszych materiałów w celach edukacyjnych jest bezpłatne. Wystarczy, że zamieścisz na swojej stronie lub kanale informację, że pochodzą one z serwisu Sala Gier i dodasz link www.salagier.pl. Kolorową zabawą warto się dzielić!