Sudoku to łamigłówka, która rozwija umysłowe zdolności, poprawia koncentrację i korzystnie wpływa na zapamiętywanie. Jej pierwowzorem były średniowieczne “magiczne kwadraty”. Nasze sudoku dla dzieci może nie przeniesie Twojej pociechy w świat magii, ale za to zapewni świetną zabawę połączoną z nauką logicznego myślenia.

Przygotowane przez nas sudoku do druku zawierają uproszczoną wersję tej klasycznej zabawy, składającą się z planszy o wymiarach 4x4. Zadaniem dziecka jest wpisanie w każde pole cyfry lub symbolu tak, aby nie powtórzyły się w kolumnie, wierszu ani mniejszym kwadracie.
Symbolu? Tak. Jeśli na cyfry jeszcze za wcześnie, to ciekawą alternatywą może być uzupełnianie sudoku symbolami serduszek czy kwadratów. W ten sposób dziecko poprawi swoją sprawność intelektualną, świetnie się przy tym bawiąc.

Pobierz darmowe sudoku, wydrukuj je i pomóż rozwijać się swojemu maluchowi!

Chcesz wydrukować darmowe łamigłówki, gry i zabawy z Sali Gier? To proste! Wybierz interesujący Cię szablon. Następnie naciśnij ikonkę „Drukuj”. Potem wybierz format papieru A4 (zazwyczaj jest ustawiony domyślnie) oraz orientację poziomą. Gotowe! Miłej zabawy!

Sala gier to serwis, na którym znajdziesz wiele ciekawych i edukacyjnych materiałów do wydrukowania. Są tu przeróżne kolorowanki, łamigłówki, rebusy i wiele innych zabaw dla dzieci. Nasz serwis z zabawami podzieliliśmy na kategorie. Dzięki nim łatwo znajdziesz coś ciekawego dla siebie lub swoich pociech. Każdy obrazek możesz od razu wydrukować lub pobrać na swój dysk. Dla osób, które lubią gry przygotowałem ich kilka tutaj.

Uwaga! W niektórych z gier poukrywałem kody rabatowe na zamienniki tuszów i tonerów w sklepie internetowym drtusz.pl

Spodobały Ci się nasze łamigłówki i kolorowanki? Podaj je dalej! W dodatku zupełnie za darmo! Udostępnianie naszych materiałów w celach edukacyjnych jest bezpłatne. Wystarczy, że zamieścisz na swojej stronie lub kanale informację, że pochodzą one z serwisu Sala Gier i dodasz link www.salagier.pl. Kolorową zabawą warto się dzielić!