Okręty. Poprawa koncentracji, rozwój logicznego myślenia i umiejętności przewidywania. Tak prezentują się główne zalety Gry w statki, zwanej też “Bitwą morską”. W rozgrywce biorą udział dwie osoby. Wygrywa ten, kto pierwszy zatopi flotę przeciwnika.

Do zabawy wystarczy kartka i długopis, dlatego przygotowałem szablon do gry w statki. Wystarczy go wydrukować i możemy zaczynać!

Jak grać w statki?

Każdy z uczestników posiada po dwie plansze o wielkości, zazwyczaj, 10x10 pól. Kolumny na planszach są oznaczone współrzędnymi w postaci liter od A do J oraz liczb od 1 do 10.

Na jednym z kwadratów gracz zaznacza współrzędne swoich statków. Zadaniem przeciwnika jest odgadnięcie ich pozycji. Na drugiej planszy gracz zaznacza trafione przez siebie i zatopione statki przeciwnika.

Statki mogą być ustawione w pionie lub poziomie tak, aby nie stykały się one ze sobą w żaden sposób. Jednostki są różnej wielkości. Zazwyczaj na planszy przeważają jednostki o mniejszej wielkości. Na naszym szablonie do gry w statki umieściliśmy następujące jednostki:

  • 1 czteromasztowiec
  • 2 trzymasztowce
  • 3 dwumasztowce
  • 4 jednomasztowce

Trafienie statku przeciwnika polega na oddaniu strzału, który jest odgadnięciem położenia jednej z jego jednostek. Strzały oddawane są przez graczy na przemian poprzez podanie współrzędnych pola (np. C6).

W przypadku celnego strzału, gracz kontynuuje strzelanie aż do momentu spudłowania. Zatopienie statku przeciwnika ma miejsce wówczas, gdy gracz odgadnie położenie całej jednostki. O chybieniu gracz informuje przeciwnika komendą „pudło”. O celnym strzale informuje komenda „trafiony” lub „trafiony zatopiony” (gdy przeciwnik odgadnie wszystkie współrzędne). Trafienie zaznaczamy X. Pudło oznaczamy kropką.

Wygrywa ten, kto pierwszy zatopi całą flotę przeciwnika.

Wydrukuj gotową planszę do Gry w statki i rozpocznij rozgrywkę emocjonującą niczym “Polowanie na Czerwony Październik”.

Plansza do gry w Statki
#kolorowanki #zagadka #zabawa #darmowe #gra #do wydrukowania #do druku #dla dziewczynek #dla chłopców #dla dzieci

Chcesz wydrukować darmowe łamigłówki, gry i zabawy z Sali Gier? To proste! Wybierz interesujący Cię szablon. Następnie naciśnij ikonkę „Drukuj”. Potem wybierz format papieru A4 (zazwyczaj jest ustawiony domyślnie) oraz orientację poziomą. Gotowe! Miłej zabawy!

Sala gier to serwis, na którym znajdziesz wiele ciekawych i edukacyjnych materiałów do wydrukowania. Są tu przeróżne kolorowanki, łamigłówki, rebusy i wiele innych zabaw dla dzieci. Nasz serwis z zabawami podzieliliśmy na kategorie. Dzięki nim łatwo znajdziesz coś ciekawego dla siebie lub swoich pociech. Każdy obrazek możesz od razu wydrukować lub pobrać na swój dysk. Dla osób, które lubią gry przygotowałem ich kilka tutaj.

Uwaga! W niektórych z gier poukrywałem kody rabatowe na zamienniki tuszów i tonerów w sklepie internetowym drtusz.pl

Spodobały Ci się nasze łamigłówki i kolorowanki? Podaj je dalej! W dodatku zupełnie za darmo! Udostępnianie naszych materiałów w celach edukacyjnych jest bezpłatne. Wystarczy, że zamieścisz na swojej stronie lub kanale informację, że pochodzą one z serwisu Sala Gier i dodasz link www.salagier.pl. Kolorową zabawą warto się dzielić!