równanie matematyczne dla dzieci z jesiennymi orazkami

Matematyka jesienną porą to ciekawy materiał do pobrania i druku, stworzony z myślą o małych miłośnikach liczb. Na ilustracji widzimy cztery równania matematyczne, które wydają się być nieco innej niż te, które znamy. W miejsce zwykłych cyfr i zmiennych, zobaczymy bowiem obrazki: urocze dynie, błyszczące kasztany i kolorowe liście. Każdy z tych elementów reprezentuje inną liczbę, a zadaniem dzieci jest odkryć, którą.

Równania są proste i przejrzyste, idealne dla małych początkujących matematyków. Zadaniem dzieci jest odkodowanie, ile wynosi każdy z obrazków, a następnie podstawienie wartości do równań. To świetny sposób na łączenie zabawy z nauką, a przede wszystkim na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i liczenia. Darmowy materiał "Matematyka Dynia, kasztan, liść" to idealna propozycja na jesienną naukę w domu, pełną kolorów i radości.

#równanie #zagadka #rozwiązanie #liście #przyroda #logiczne myślenie #kasztan

Chcesz wydrukować darmowe łamigłówki, gry i zabawy z Sali Gier? To proste! Wybierz interesujący Cię szablon. Następnie naciśnij ikonkę „Drukuj”. Potem wybierz format papieru A4 (zazwyczaj jest ustawiony domyślnie) oraz orientację poziomą. Gotowe! Miłej zabawy!

Sala gier to serwis, na którym znajdziesz wiele ciekawych i edukacyjnych materiałów do wydrukowania. Są tu przeróżne kolorowanki, łamigłówki, rebusy i wiele innych zabaw dla dzieci. Nasz serwis z zabawami podzieliliśmy na kategorie. Dzięki nim łatwo znajdziesz coś ciekawego dla siebie lub swoich pociech. Każdy obrazek możesz od razu wydrukować lub pobrać na swój dysk. Dla osób, które lubią gry przygotowałem ich kilka tutaj.

Uwaga! W niektórych z gier poukrywałem kody rabatowe na zamienniki tuszów i tonerów w sklepie internetowym drtusz.pl

Spodobały Ci się nasze łamigłówki i kolorowanki? Podaj je dalej! W dodatku zupełnie za darmo! Udostępnianie naszych materiałów w celach edukacyjnych jest bezpłatne. Wystarczy, że zamieścisz na swojej stronie lub kanale informację, że pochodzą one z serwisu Sala Gier i dodasz link www.salagier.pl. Kolorową zabawą warto się dzielić!