Czy uważasz, że masz bogaty zasób słów? Wąż wyrazowy to zabawa, która rozwija zarówno kreatywność, jak bazę słownictwa. Nasz szablon do gry Wąż wyrazowy umila rozgrywkę.

Jak grać w grę Wąż wyrazowy?

W zabawie może brać udział od dwóch do pięciu graczy. Aby zwiększyć poziom trudności, uczestnicy mogą wybrać kategorię, jak np. „zawody” czy „imiona”.

Zaczynamy rozgrywkę od punktu w pobliżu głowy węża. To tam pierwszy z graczy wpisuje słowo. Kolejny gracz musi kontynuować wpisując kolejne słowo, które zaczyna się na ostatnią literę wpisanego wcześniej wyrazu.

Wszyscy uczestnicy wpisują swoje propozycje kierując się w stronę od głowy do ogona węża. Wygrywa ten gracz, któremu jako ostatniemu uda się zmieścić pełen wyraz w obrysie węża. Musi to zrobić tak, aby wyraz był czytelny dla pozostałych uczestników.

Plansza do gry w Wąż wyrazowy
#kolorowanki #zwierze #zabawa #darmowe #gra #do wydrukowania #do druku #dla dziewczynek #dla chłopców #dla dzieci

Chcesz wydrukować darmowe łamigłówki, gry i zabawy z Sali Gier? To proste! Wybierz interesujący Cię szablon. Następnie naciśnij ikonkę „Drukuj”. Potem wybierz format papieru A4 (zazwyczaj jest ustawiony domyślnie) oraz orientację poziomą. Gotowe! Miłej zabawy!

Sala gier to serwis, na którym znajdziesz wiele ciekawych i edukacyjnych materiałów do wydrukowania. Są tu przeróżne kolorowanki, łamigłówki, rebusy i wiele innych zabaw dla dzieci. Nasz serwis z zabawami podzieliliśmy na kategorie. Dzięki nim łatwo znajdziesz coś ciekawego dla siebie lub swoich pociech. Każdy obrazek możesz od razu wydrukować lub pobrać na swój dysk. Dla osób, które lubią gry przygotowałem ich kilka tutaj.

Uwaga! W niektórych z gier poukrywałem kody rabatowe na zamienniki tuszów i tonerów w sklepie internetowym drtusz.pl

Spodobały Ci się nasze łamigłówki i kolorowanki? Podaj je dalej! W dodatku zupełnie za darmo! Udostępnianie naszych materiałów w celach edukacyjnych jest bezpłatne. Wystarczy, że zamieścisz na swojej stronie lub kanale informację, że pochodzą one z serwisu Sala Gier i dodasz link www.salagier.pl. Kolorową zabawą warto się dzielić!