Instrukcja do gry w piłkarzyki:

Wszystko jest możliwe, dopóki piłka w grze! Popularne piłkarzyki to rozrywka na długie godziny. Rozrywka dla wszystkich. Nawet tych, którzy raczej stronią od oglądania rozgrywek o puchar UEFA czy spotkań najlepszych lig europejskich. Piłkarzyki, mimo że wymagają do gry tylko kartki papieru i dwóch długopisów, rozwijają wiele cech. Gra określana również jako Paper Soccer dobrze wpływa na myślenie taktyczne i strategiczne.

Jak grac w Piłkarzyki

Pobierz gotowy szablon do gry w Piłkarzyki. Wydrukuj go i zaczynamy zabawę! Potrzebujesz tylko dwóch długopisów lub flamastrów, bo moja plansza do Piłkarzyków jest przygotowana do rozgrywki perfekcyjnie jak murawa na mundial.

Zaczynamy. Najpierw ustalcie podział bramek i kto zaczyna. Koloru koszulek ustalać nie musicie. O tym, kto wykona pierwszy ruch może decydować rzut monetą lub gra w „Papier, kamień, nożyce”.

Osoba rozpoczynająca zabawę przykłada swój długopis do punktu środkowego i stawia kreskę na jedną kratkę. Można powiedzieć, że w ten sposób wykopuje piłkę. Ruch odbywa się po liniach kratek i po ich przekątnych. Po wykonaniu ruchu inicjatywę przejmuje drugi gracz i tym razem to on prowadzi po boisku piłkę rysując kreskę. Linie nie mogą się ze sobą pokrywać.

Kopanie piłki odbywa się naprzemiennie do momentu aż jeden z graczy zdobędzie gola lub piłka trafi w punkt bez możliwości ruchu. Daną rundę wygrywa ten, kto jako pierwszy przekroczy linię bramki rywala.

W kolejnej turze zaczyna przegrany. Można powiedzieć, że ta zabawa właściwie nie ma końca. Pobierz zatem szablon do gry w Piłkarzyki i baw się do woli. Moje plansze do Piłkarzyków z pewnością ułatwią zabawę. Wystarczy je wydrukować.

Plansza do gry w Piłkarzyki
#piłkarzyki #piłka #kolorowanki #zabawa #darmowe #gra #do wydrukowania #do druku #dla dziewczynek #dla chłopców #dla dzieci

Chcesz wydrukować darmowe łamigłówki, gry i zabawy z Sali Gier? To proste! Wybierz interesujący Cię szablon. Następnie naciśnij ikonkę „Drukuj”. Potem wybierz format papieru A4 (zazwyczaj jest ustawiony domyślnie) oraz orientację poziomą. Gotowe! Miłej zabawy!

Sala gier to serwis, na którym znajdziesz wiele ciekawych i edukacyjnych materiałów do wydrukowania. Są tu przeróżne kolorowanki, łamigłówki, rebusy i wiele innych zabaw dla dzieci. Nasz serwis z zabawami podzieliliśmy na kategorie. Dzięki nim łatwo znajdziesz coś ciekawego dla siebie lub swoich pociech. Każdy obrazek możesz od razu wydrukować lub pobrać na swój dysk. Dla osób, które lubią gry przygotowałem ich kilka tutaj.

Uwaga! W niektórych z gier poukrywałem kody rabatowe na zamienniki tuszów i tonerów w sklepie internetowym drtusz.pl

Spodobały Ci się nasze łamigłówki i kolorowanki? Podaj je dalej! W dodatku zupełnie za darmo! Udostępnianie naszych materiałów w celach edukacyjnych jest bezpłatne. Wystarczy, że zamieścisz na swojej stronie lub kanale informację, że pochodzą one z serwisu Sala Gier i dodasz link www.salagier.pl. Kolorową zabawą warto się dzielić!